ספירת היסוד בעשר הספירות והקשר שלה לבריאות ורפואה מונעת

אמן אור | אור רובין | אמן לבריאות ואור לחייםספירת היסוד נמצאת השנייה מלמטה על קו היסוד.היסוד היא אחת מארבע ספירות הנפש שהם הרובד התחתון.היא אוספת את כל הכוחות וההשפעות שמעליה, ומורידה אותם כמו דרך משפך , אל ספירת המלכות, שאחד מתפקידיה היה להוציא את הדברים אל הפועל. לכן היא נחשבת לכלי, הכולל של כל הספירות שמעל. היא אחראית על האמת והצדק והיכולת להגשים , את כל השפע והמידות .

לפי הקבלה היא אחראית מבחינת איברי הגוף על אברי המין ועל ההולדה.
היא אחראית גם על החוויות הפנימיות שהיא מקבלת, מספירת התפארת שמעליה.

ההולדה חייבת להיעשות מתוך רגש של תענוג , וכך כל דבר או כל אנרגיה שאנו מורידים משאר הספירות אל המלכות וההוצאה אל הפועל , חייבות להיות מלאות ברגש של הנאה, ולעשות באהבה. כאשר נזכור שכל האנרגיה התחילה מהכתר שהצד השמאלי שלו הוא הרצון והצד הימיני הוא התענוג שמשפיעים על קו האמצע של האמונה.שלושת הכוחות של הכתר שהוא הגבוה ביותר, דרך החכמה שהיה הרעיון, והחסד שרוצה להשפיע מתוך הרצון, אנו רואים שתהליך ההגשמה של מחשבה יוצרת מציאות , המחשבה נוצרת למעלה ועוברת דרך חסד ואהבה {דרך הרגש} ודרך התענוג , מהתוצאה שתגיע. וכך מביאה להוצאה מן הכוח אל הפועל.

ישנו משפט ידוע , הקשור לתכונות הצדק והאמת של היסוד: אנו לומדים מתוך הנ"ל שספירת היסוד מקשרת , בין העולם הפנימי המשפיע לעולם החיצוני, שהוא המציאות שלנו. “יוסף היה צדיק יסוד עולם"".
הצדיק האמיתי , קשור לעולמות עליונים , ולשורש נשמתנו. ולא לעולם החיצוני
שיש בו הרבה מחזות שקרית , ואמת הנקבעת לפי החיצוניות והסביבה. זה לא שורש הנשמה {שורש הנשמה נמצא קרוב לאלוקים }.השפעת הטוב מן הצדיק אינה רוחנית בלבד, אלא מביאה לשפע בכל התחומים ובכל הרמות.
כלומר: זהו חלק מטבע הצדיק. ויש בו ברכה לכל לעמלנו. לכן גם ידוע המשפט "צדיק גוזר והקב"ה מקיים". כי הצדיק פעל מהמקום הקרוב לבורא ולאמת האלוקית..
האמת קשורה למידת הרחמים של התפארת המייצגת את יעקב אבינו.
מכאן המשפט : “תיתן אמת ליעקב"".
צבע הספירה צהוב

הנה ההזדמנות שלך ללמוד לעמוק על עשר הספירות

הפוסט הזה פורסם בתאריך עשר הספירות עם התגים , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *